Oferta wyprzedana

Poranna Rosa to zaciszne miejsce w okolicy Poznania dla wszystkich, którzy chcą mieszkać blisko natury. Urokliwe domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej, o ponadczasowej bryle i nowoczesnym designie położone są na skraju Kamionek, jednej z trzech najlepiej rozwijających się podpoznańskich miejscowości, blisko linii lasu, w otoczeniu pól i łąk. Z okien rozciągają się wspaniale widoki, a okolica zachęca do spacerów. Poranna Rosa to idealne miejsce do zamieszkania i stworzenia własnej oazy spokoju, miejsce odpoczynku po pracy i oderwania się od zgiełku miasta.

Kamionki to jedna z najszybciej w ostatnich latach rozwijających się wsi na południu Poznania. Dziś wraz z Daszewicami i Borówcem stanowi aglomerację z pełnym zapleczem handlowym, edukacyjnym, medycznym i rozrywkowym. Do centrum Poznania jest tylko 17 km czyli około 20 minut samochodem.

Poznaj pozostałe atuty lokalizacji Porannej Rosy

Lokalizacja 17 km do centrum Poznania, 17 minut autem do ronda Rataje
Las 250 m, 2 minuty pieszo
Szkoła i przedszkole 900 m, 11 minut pieszo
Kościół 2,5 km, 4 minuty autem
Tesco centrum handlowe 2,9 km, 4 min autem
Sklep budowlany Mrówka 2,9 km, 4 minuty autem
Centrum ogrodnicze 3,8 km, 5 minut autem
Restauracja 2 km, 3 minuty autem
Apteka 2 km, 3 minuty autem
Orlik, boisko, skate park, plac zabaw 1,7 km, 3 minuty autem
Lekarz, ośrodek zdrowia 3,1 km, 5 minut autem
Weterynarz 3,7 km, 6 minut autem
Auto naprawa 2 km, 3 minuty autem
Autobus komunikacja miejska przystanek 800 m, 10 minut pieszo
Zamek w Kórniku 11 km, 18 minut autem
Pałac w Rogalinie 11 km, 17 minut autem
Centrum Sportu i rekreacji OAZA w Kórniku 11 km, 7 minut autem
Droga ekspresowa S11 (wjazd) 7 km, 9 minut autem
Autostrada A2 (wjazd) 11,5 km, 12 minut autem

W planach na rok 2019 przewidziana jest w okolicy Kamionek budowa nowoczesnego węzeł komunikacyjny, który będzie oddalony od Porannej Rosy o 5,6 km czyli 7 minut autem.
W ramach inwestycji powstanie parking na 200 samochodów oraz stacja tramwaju szynowego, którym dojazd do Dworca Głównego w Poznaniu zajmie ok. 10 minut.

Cechy osiedla Poranna Rosa

 • Dobrze zaprojektowane, ergonomiczne wnętrze.
 • Optymalna powierzchnia i rozkład pomieszczeń.
 • Przemyślana komunikacja wewnętrzna oraz minimalna powierzchnia korytarzy do powierzchni całego budynku.
 • Doskonałe doświetlenie wnętrza.
 • Świetna izolacja termiczna (ocieplenie ścian zewnętrznych 20 cm styropian, ocieplenie dachu 30 cm wełny) i akustyczna domu (brak ścian wspólnych w budynkach między sąsiadami, szczelnie akustycznie okna, drzwi i ściany).
 • Stolarka okienna (3-szybowa) renomowanej firmy Kömmerling, rolety zewnętrzne.
 • Najlepszy stosunek jakości do ceny. Ceny zaczynają się od 2600 zł/m2 – wliczając cenę działki, przyłączy, ogrodzenia, zagospodarowania terenu (taras, podjazd, chodnik – kostka brukowa, niwelacja i uporządkowanie terenu działki).

Cechy budynków osiedla Poranna Rosa

 • Odrębne fundamenty i ściany. Pomiędzy budynkami 2 cm dylatacja wypełniona styropianem zapewniającym izolację akustyczną, wibracyjną i cieplną.
 • Ściany fundamentowe izolowane przeciwwilgociowo i cieplnie, zabezpieczone 15 centymetrowym styropianem.
 • Dach pokryty blachą na rąbek, wiatro i hydrologicznie szczelny, stanowiący nowoczesny i estetyczny element architektury.
 • Poszerzenia ram okien i drzwi wzmacniające ich konstrukcję i zapewniające trwałą eksploatację i dobrą izolację termiczną (elementy ukryte w posadzce).
 • Trzyszybowe, energooszczędne okna o ramach na zewnątrz w kolorze antracytowym nawiązującym do koloru elewacji.
 • Rolety typu Integro. Puszka z pancerzem na zewnątrz budynku ukryta w elewacji. Wysoka izolacyjność tego rozwiązania. W niektórych budynkach rolety napędzane silnikami elektrycznymi. Pancerz w kolorze okien.
 • Izolacja termiczna ścian 20 cm styropianem, pokrytym trwałym tynkiem silikonowym zapewniającym skuteczną odporność w różnych warunkach atmosferycznych.
 • Wszystkie pomieszczenia wyposażone w ogrzewanie podłogowe, niskotemperaturowe. Pozwala to na minimalizację wydatków na ogrzewanie i swobodną aranżację każdego z pomieszczeń.
 • Odprowadzanie wód opadowych do instalacji drenażowej w gruncie.
 • Ogrodzenie całej działki. Od frontu panele 3D, brama wjazdowa i furtka w kolorze grafitowym. Siatka stalowa od strony ogrodu.

Parter

Piętro

Wizualizacje i galeria zdjęć